Paaristantsu rõõmud

Tantsupõrandale astudes jääb maha üksindus. Valides paaristantsu, pole sa enam tantsija, vaid meeskonna liige. Oled sina, on paariline. Esimesest koostegemise taktist saab hakata tekkima tantsutervik.

Milliseks kujuneb selle kvaliteet või pikkus, sõltub mõlemast partnerist samaväärselt. Ei ole võimalik, et üks püüab rohkem kui teine. Paat ei püsi vee peal, kui paati ei hoiaks vee saladuslik tasakaal.

Soovides luua ilusat tantsu alusta ISEENDAST. Tee kõik, et sinu partner rõõmu tunneks. Sinu rõõm on nakatav, energiat edasi viiv ja pidevas kasvamises. Naer ja lõbus nali on alati pingeid maandav vahend. Lase energial pulbitseda ning tekita partneriga ühine energiaring. Ühes paadis koostööd tehes sõudes liigub paat eduliselt.

Jah, paar on üks, kuid inimesed selles täiesti oma nägu ja tegu. On omad mõtted ja omad tunded. Vahel partneri omadest isegi valgusaastate kaugusel. Aga peab kohanduma ja leidma ühisosa. Tuleb arvestada, egol tuleb sel teel palju lakse taluda! Areneda tuleb koos partneriga – vahel ka olemasoleva partneriga lihtsalt leppida -, temaga ühiseid eesmärke seada. Tuleb meeles hoida, et näha on vaja kaugemale ja suuremalt. Hetkeliste emotsioonide eesriide taha. Leidmaks seda, mida me nimetame saavutuseks või väärtuseks.

Paaristants õpetab ja kasvatab. Igas vanuses. Igal ajal. Sunnib mõtlema, arvestama ja pingutama. Mõnikord ka loobuma. Seegi on vajalik.

Mitu kärbest saab ühe hoobiga – elutarkuse pagas aina paisub ning füüsiline “keskkond” püsib.

Lõpusõnad luuleridade vahelt

Ehita oma lossitrepp
nii kõrge kui saad,
et need, kes jagavad sinuga
sama vaadet,
näeksid kaugeimat merd
ning tõotatud maad.

meie klubi liige – Mari Uri “Oma lill”

Jaga artikklit